Kalite

Assa Abloy Limited, kilitleme sistemlerinde yenilikçi ve öncü tasarımları ile tüm şirket genelinde pro-aktif bir sürekli iyileştirme yaklaşımını benimsemiştir. Şirket kendisini, mükemmellik ve her yönü ile müşterilerinin gereksinimlerini aşan taahhüt ve servise adamıştır.

Şirketin kalite yönetim sistemi, bir dizi iç kalite denetimleri ve ISO9001:2000 standartlarından oluşmaktadır. Müşteri gereksinimlerini karşılamak için her yıl yönetim sistemleri gözden geçirilir. Şirket ayrıca müşterileri tarafından da bizzat yürütülen bağımsız denetimlere de tabidir.

Şirket, gerekli tüm imkanları ve çalışanların yüksek kalite standartlarını karşılamak ve gerekli beceri düzeyleri elde etmek için sürekli eğitim sağlamaktadır.

Şirket,süreçteki kritik değişkenlerin kontrol altında tutulabilmesi için tekil hataları algılamaya güvenmek yerine, titizlikle başarısızlığın sürekli önlenmesine odaklanmıştır.

Şirket, her zaman kalite performans standartlarını sürekli iyileştirebileceğine inanır ve dünya çapında bir şirket olarak sıfır hata nihai hedefini sürdürmeye devam etmektedir.

Assa Abloy Limited için kalite yönetim sistemi nihai sorumluluğu Operasyon Direktörü'ndedir. Bunun öneminin farkında olarak, kalite yönetim sistemi tüm yönleriyle şirketin yönetim temsilcisi olarak Kalite Güvence Müdürü'ndedir. Ayrıca tüm personelin  her zaman yüksek kalitedeki seviyesini devamlılığını korumak için mutabık prosedürleri izlemek zorunlu bir durumdur.