Avrupa'da Yapılan Yeni bir Çalışmada Akıllı Ev Farkındalığına Dair Detaylar Açıklandı

Kendi alanlarında lider kuruluşların - güvenlik (Yale & Ring), iklim yönetimi (Tado), ev aletleri (Ecovacs), aydınlatma (Philips Hue) ve sesli asistanlar (Amazon Alexa, Google Assistant) - oluşturduğu Akıllı Ev Ligi, araştırmanın anahtar bulgularını masaya yatırmak için Akıllı Ev Ligi etkinliğinde bir araya geldi.

Akıllı ev adaptasyonu konusunda tüketici bilgisindeki önemli boşlukla ilgili farkındalık yaratmayı amaçlayan Akıllı Ev Ligi etkinliğinin açılışı, bu ayın başlarında Berlin'de gerçekleşti ve 110'dan fazla üst düzey tüketici teknolojisi gazetecisinin katılımıyla inanılmaz bir başarıya imza attı.

Etkinlik, ana konuşmacıların katıldığı panelle başladı ve Ağustos 2019'da başlatılan Akıllı Ev Araştırması'nın esas başlıklarına değinildi.

6.000 Avrupa vatandaşının görüşlerini dikkate alan Akıllı Ev Araştırması, araştırmaya katılanların %66'sının ev içinde yerine getirilmesi gereken işlerden sıkıldığını ve %63'ünün kendilerini destekleyen akıllı bir evde yaşamaya olumlu baktığını, % 71'inin ise henüz akıllı bir ürüne sahip olmadığını ortaya koydu.

Araştırmanın sonuçları, akıllı ev şirketlerinin, sundukları çözümlerin faydaları konusunda insanları eğitmek için yeterince çaba gösterip göstermediği sorusunu gündeme getirdi ve bu konu etkinliğe katılan, akıllı ev endüstrisine liderlik eden şirketlerin katıldığı panelde tartışılan kilit konulardan biriydi. 

Yale EMEA Genel Müdürü Kate Clark, Yale'in tüketicilerin evlerine istedikleri zaman ve istedikleri yerden bağlanmalarını ve evlerini kontrol etmelerini sağlayan yenilikçi akıllı ev güvenliği ürünlerine sahip olma gereksinimlerinin farkında olduğunu söylüyor. “Bu amaçla, sorunsuz bir entegrasyon ve nihayetinde gelişmiş bir güvenlik deneyimi sağlamak için güvenilir ortaklarımız Philips Hue, Amazon ve Google Assistant ile beraber çalışıyoruz.”