Bisiklet kilidi güvenlik sistemini anlama

Bisiklet kilidi güvenlik sistemini anlamak söz konusu olduğunda göz önünde bulundurulması gereken çok fazla bilgi olduğunu biliyoruz. Farklı Sold Secure derecelendirmelerinin ne anlama geldiğini ve farklı kilit tipleri hakkında bilmeniz gerekenleri anlamanıza yardımcı olmak için buradayız.

Sold Secure nedir?

İyi bir soru. Sold Secure nedir ve kilit güvenlik seviyelerini belirleme yetkisini nereden almıştır? Öncelikle Sold Secure, Master Locksmiths Association’a ait bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bu kuruluş, kilitleri test etme ve belgelendirme konusunda uzmandır. Sold Secure, ilk olarak, 1992’de Northumbria ve Essex polisi tarafından kurulmuştur. Yani Sold Secure, mülkiyetimizi korumaya yarayan bisiklet kilitlerinin kalitesini değerlendirme konusunda köklü bir geçmişe sahiptir. Blog gönderimizin devamında farklı güvenlik seviyelerini ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.

Nasıl çalışır?

Üreticilerin Sold Secure onay mührünü almak için kuruluşa sundukları kilit ürünleri, güvenlik seviyelerine göre belirli sınıflarda değerlendirilir. Bu sınıf aralığı, kilidi anahtarsız bir şekilde açmak için geçen süreye bağlıdır. Kategoriler Altın, Gümüş ve Bronz’dan oluşur.

Neden bu derecelendirmeyi kullanmalıyız?

Sold Secure derecelendirmesi, bisiklet kilidinizi karşılaştırmak için tutarlı bir değerlendirme ölçütü sağlar. Bisikletiniz için Sold Secure dereceli bir kilit kullanmanız durumunda sigorta şirketiniz de bisikletinizin korunduğundan emin olur. Polis, Sold Secure ve gece gündüz kilitlerle uğraşan uzmanlarla yakın bir iş birliği içinde çalışır, bu nedenle kilidinizin yüksek standartlara sahip olduğundan emin olabilirsiniz.

Sınıflandırma nasıl yapılır?

Burada, sınıfların her biriyle ilgili genel bilgileri sunduk:

Bronz:

Bu sınıf, fırsattan istifade etmeye çalışan hırsızlara karşı savunma olanağı sunar. Bu sınıftaki kilitler size makul düzeyde koruma sağlasa da bisikletinizi en azından bir saat için park etmeyi planlıyorsanız Gümüş derecesine sahip bir kilit tercih etmelisiniz.

Gümüş:

Bu sınıf, küçük kasabalar veya köyler gibi düşük riskli alanlara uygundur. Bisikletinizi bir saatten daha uzun bir süre dışarıda bırakacaksanız Altın güvenlik seviyesi sizin için en uygun seviyedir.

Altın:

Altın güvenlik derecesi büyük bir ilçede, şehirde veya üniversite kampüsünde yaşayanlar için gereklidir. Bisikletinizi bir saatten daha uzun bir süre park etme ihtimaliniz varsa bu derece size uygundur!

Başka neleri değerlendirmeliyim?

Sınıflandırma önemli olsa da kullandığınız kilidin tipini de değerlendirmelisiniz (örneğin U kilidi, kablo kilit vb.). Kilidin kalınlığı da önemlidir. Doğru kilit tipini seçmenize yardımcı olacak blog gönderimizin tamamına buradan erişebilirsiniz. Bu gönderiye bakmadan önce piyasadaki en popüler kilit tiplerine göz atabilirsiniz:

U kilit

D kilit olarak da bilinen bu tür, sağlam bir nesnenin ve bisikletinizin etrafına bağlanarak büyük bir asma kilit görevi görür. Kaliteli U kilitler fiyat, kullanışlılık ve güvenlik arasında iyi bir denge kurar. Bu kilitler genellikle zincir kilitlere kıyasla daha ucuz, hafif ve kolay kullanılabilir olmalarına rağmen yine de yüksek seviyeli koruma sağlar.

Zincir kilit

Bu kilitler genellikle ağır hizmet tipi bir kilide bağlı uzun bir metal zincirden (boyayı korumak için bir kılıfla kaplı) oluşur. Bu kilitleri nesnelerin etrafına sarmak, U kilitlere kıyasla daha kolay olsa da zincir kilitler ağırdır ve genellikle bisikletinizi uzun bir süre boyunca park edeceğiniz alanlarda ikincil sabit kilit olarak kullanılır.

Kablo kilit

Kablo kilitler hafiftir, nispeten ucuzdur ve taşıması kolaydır. Anahtarlı veya şifreli çeşitleri bulunan bu kilit türü, tek başına kullanıldığında hırsızlar için en az caydırıcı etkiye sahip olması nedeniyle çoğunlukla yukarıda listelenen diğer ürünlerle birlikte kullanılır.

Yale ürünleri

Yale, 1843 yılından bu yana güvenlik çözümlerinin öncülerinden biri olmuştur. 125’ten fazla ülkede sunduğumuz her tasarım ve işleve sahip kilitlerimizle tüm dünyada güvenilir bir markayız. En eski uluslararası markalardan biri olarak Yale, dünya çapında milyonlarca kilidiyle, kilit sektörünün en bilinen ve en çok saygı gören markalarından biridir. En değerli varlıklarınızı korumak için tasarlanan kilitlerle güvenliğinizi ve gönül rahatlığınızı sağlaması için Yale’ye güvenebilirsiniz.

Size uygun, geniş bir bisiklet kilidi yelpazesi sunuyoruz. Ürün yelpazemizi görmek için buraya tıklayın!