Güvenle Seyahat Edin

Havalimanı güvenlik kontrolleri sırasında valizinizi nasıl koruyabilirsiniz?

Seyahat sırasında alınan güvenlik önlemlerinin artırıldığı günümüzde, her valizin uçağa yüklenmeden önce güvenlik taramasından geçmesi gerekiyor. Bu daha sıkı güvenlik önlemleri kapsamında havalimanı güvenlik memurları, seyahat için güvenli olduğundan emin olmak amacıyla herhangi bir valizin içini arama hakkına sahiptir. Yani, valizin uçuş öncesinde güvenlik çalışanları tarafından açılması gerekebilir.

Valizinizin ve eşyalarınızın güvenliğiniz sağlamak için sıradan bir asma kilit kullanıyorsanız yetkililer, çantanın içine erişebilmek amacıyla kilidinizi kesmek zorunda kalabilir. Daha da kötüsü, kilidi çıkaramadıkları takdirde yetkililerin valizi güç kullanarak açması gerekebilir. İçindekilere ulaşılabilmesi için yaşanabilecek bu durum, pahalı valizinizde ağır hasar meydana getirebilir.

İyi haber; hem bu sorunu önleyip hem de eşyalarınızı güvende tutmaya devam edebilmenin çok basit bir yolu var. Travel Sentry Onaylı bir kilit yalnızca valizinizi korumakla kalmaz, valizlerinizin uçuş öncesinde açılması gerektiğinde oluşabilecek hasarı da önler.

Valizi hiç kilitlemesem daha iyi değil mi?

Kesinlikle hayır! Seyahat ederken Valizinizi kilitlemeniz çok önemlidir. Yüksek kalitede bir asma kilit, eşyalarınızı hırsızlıktan, tahrif edilmekten ve kaçakçılar tarafından kötüye kullanılmaktan korur. Valizinizi kilitlemek, ilave bir güvenlik katmanı sağlayarak havalimanı Valiz depolama bölümleri, otel odaları ve otel depolama alanları gibi valizinizi başıboş bırakmak zorunda kaldığınız alanlarda valizinizin açılmasını önlemek için caydırıcı görev görür.

Travel Sentry® Onaylı Kilitleri nerede kullanabilirsiniz?

Travel Sentry Onaylı kilitler dünyanın dört bir yanına seyahat ederken kullanılabilir; sistem, 35'in üzerinde ülkedeki 650 hava limanında, yılda 2 milyar yolcuyu koruma kapasitesine sahiptir. Tüm ülkelerin eksiksiz listesi için https://www.travelsentry.org/us/tsa-accepted/ adresini ziyaret edin.

Travel Sentry® Onaylı kilit kullanmanın faydaları ortada.

Travel Sentry kilitler, yalnızca havalimanlarındaki güvenlik yetkililerinin sahip olabileceği güvenli bir araçla açılabilecek şekilde üretilir. Bu araçlar, sıkı güvenliği korumak amacıyla diğer havalimanı çalışanları tarafından kullanılamaz. Böylelikle, valizinizin yakın inceleme için seçilmesi durumunda güvenlik çalışanları, kilidi ya da mekanizmayı kesmeden veya bunlara zarar vermeden valizinizin içindekilere erişebilir. Aramayı tamamladıktan sonra valizinizi kolaylıkla tekrar kilitleyebilirler. Valiziniz incelendiği takdirde standart uygulama olarak içerisine bir not bırakılır.

Uçuşlarda Travel Sentry® Onaylı kilit kullanmak zorunda mıyım?

Hayır, şu anda havalimanlarındaki güvenlikten geçmek için valizinizde Travel Sentry Onaylı valiz kilidi olması gibi bir yasal zorunluluğunuz yok. İstediğiniz her valiz kilidini kullanabilirsiniz. Fakat kilidiniz Travel Sentry Onaylı değilseve güvenlik çalışanlarının valizinizi araması gerekirse açacak araca sahip olmadıkları için Travel Sentry onaysız kilidiniz kesme hakları bulunmaktadır.

Daima ‘Red Diamond' logosuna bakın.

Valiziniz için yeni bir TS Onaylı kilit seçerken daima 'Red Diamond' logosuna sahip olanı tercih edin. Her kilit; TSA, CATSA ya da diğer güvenlik kurumlarının kilidi açmak için hangi aracı kullanacağını belirleyen bir koda (TSA007) sahiptir. TS onaylı kilitler; çeşitli valiz türlerine uyması için kablolu kilit veya kadranlı kilit gibi farklı kilit tarzlarında ve türlerinde olabilir.

Neden Yale Travel Sentry® Onaylı Kilit tercih etmelisiniz?

Yale, 1843 yılından bu yana güvenlik çözümlerinin öncülerinden biridir. 125'ten fazla ülkede sunduğumuz her türlü tasarım ve işleve sahip kilitlerimizle tüm dünyada güvenilir bir markayız. En eski uluslararası markalardan biri olan Yale, dünya çapında milyonlarca kilidiyle, kilit sektörünün en bilinen ve en çok saygı gören markaları arasındadır.

Yüksek kaliteli Yale Travel Sentry Onaylı Asma Kilit serimiz, seyahat sırasında valizinizi korurken size rahatlık sunmak üzere tasarlanmıştır. Farklı türden valizlerinize uyacak farklı tarzlarda geniş bir ürün çeşitliliğine sahibiz; böylece valizinizi emniyete almak çok kolay. Kilitlerimizin normal bir asma kilitten bekleyeceğiniz tüm güvenliği sunarken aynı zamanda güvenlik hizmetleri tarafından zarar verilmeden açılabileceğini bilmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Tüm Travel Sentry Onaylı Asma Kilitlerimize göz atmak için lütfen sayfamızı ziyaret edin.