Yale, 180 yıllık güvenlik uzmanlığıyla geliştirilen Linus® Akıllı Kilidi piyasaya sürdü

Bugün, hayatları güvence altına almak ve kolaylaştırmak için tasarlanmış anahtarsız bir kapı kilidi olan Linus®'u piyasaya sürdük.

Yeni Linus® Akıllı Kilidimiz, nerede olursanız olun kapınızı kilitlemenizi ve açmanızı sağlar. Gelişmiş yazılım ve sezgisel Yale Access mobil uygulamasıyla desteklenen Linus®, anahtarsız erişime izin verir ve kullanıcılara kimin ne zaman geldiğini görme, misafirlere sanal anahtar verme ve kapının açık veya kapalı olup olmadığını kontrol etme özelliği sunar.

Bu yılın başlarında CES Las Vegas'ta düzenlenen prestijli Red Dot Awards, European Design Awards ve The Ambient Awards'da şık, akıllı tasarımı ve sınıfının en iyisi malzemeleriyle tanınan Linus®, günümüzün şık ve akıllı evleri için mükemmel bir seçimdir!

Örneğin, otomatik kilit işlevi, kapıyı kapattıktan hemen sonra veya siz evden çıktıktan sonra Yale Access mobil uygulaması aracılığıyla kapıyı otomatik olarak kilitleyebilir. Evinize döndüğünüzde ve kapınıza doğru yürüdüğünüzde, otomatik kilit açma geo-fencing sayesinde tekrar kapı kilidini açacak ve anahtarlarla uğraşma ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.

Artık, kapınızı kilitleyip kilitlemediğiniz hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak. Şüpheniz olsa bile, kapının durumunu Yale Access uygulaması aracılığıyla istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz. İçinizin rahat olması için Linus®, kapının kapalı olup olmadığını veya aralık bırakılması gibi beklenmedik bir şey olup olmadığını size bildiren DoorSense ™ teknolojisine sahiptir.

 180 yıllık uzmanlığımızda güvenlik önceliğimizdir. Bu nedenle Linus®, Bluetooth Low Energy (BLE) teknolojisi şifrelemesinin yanı sıra AES 128 bit ve TLS şifrelemeleri, yani kullanıcı verileri için banka sınıfı güvenlik kullanır. Akıllı telefonunuz kaybolursa, Yale Access uygulaması ve tüm sanal anahtarlar herhangi bir zamanda devre dışı bırakılabilir. Yale Access hesabı 2 faktörlü kimlik doğrulaması ile korunmaktadır, bu da şifrenize ek olarak sistemin kimliğinizi bir e-posta adresi veya telefon numarası ile kontrol edeceği anlamına gelir.

Yale Access mobil uygulaması, akıllı kilidinize akıllı telefonunuzdaki tek bir düğmeye dokunarak uzaktan erişmenizi ve kontrol etmenizi sağlar. Erişimi güvenilir konuklarla paylaşmak, hareket akışını görüntülemek, bildirim almak veya dünyanın herhangi bir yerinden kapıyı kilitlemek ve açmak için Yale Connect Wi-Fi Bağlantı Köprüsü’ne bağlamanız yeterlidir. Yale Connect Wi-Fi Bağlantı Köprüsü’nün eklenmesi, Amazon Alexa, Google Asistan ve Apple HomeKit gibi sesli asistanların yanı sıra AirBnb gibi en iyi barındırma platformlarıyla entegrasyonları da mümkün kılmaktadır. Yale Access ekosisteminin bir parçası olan Linus®, Yale Akıllı Kasa, Akıllı Dolap Kilidi ve Akıllı Alarmlar dahil olmak üzere serideki diğer ürünlerle de birlikte çalışabilir.

 Linus®, tek bir dokunuşla akıllı telefonunuz veya Apple Watch saatinizle kapıyı kilitlemek ve açmak için anahtar haline gelme esnekliğini sunar. Telefonunuzu mu unuttunuz? Tek bir dokunuşla kapınızın kilidini açmak için Yale Akıllı Tuş Takımına şifrenizi yazın! Şimdiden olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sunmasıyla tanınan Linus®, 34 ülkede birkaç yüz başvuru arasından 2020 UX Tasarım Ödüllerine aday gösterildi.

 Yale'nin güvenilir ortaklarıyla birlikte, Linus® ve Yale Access uygulaması, evde teslimat, kısa süreli kiralama ve temizlik veya bebek bakıcılığı gibi hizmetler de dahil olmak üzere bir çok hizmeti kolaylaştıracaktır.

Daha fazlasını keşfedin >>