ASSA ABLOY, Matter İle Yeni Bağlantı Standardı İmzaladı

Bugün, küresel erişim lideri ASSA ABLOY, Connectivity Standards Alliance'ı (daha önce Zigbee Alliance olarak biliniyordu) ve 2021'in 2. çeyreğinde geliştiricilere sunulan yeni IOT Uygulaması standardı olan Matter'ı desteklediğini duyurdu.

Daha önce Project CHIP olarak adlandırılan Matter, çeşitli IoT cihazları, markaları ve sistemleri arasındaki birlikte çalışabilirliği nihai olarak artıracak yeni bir bağlantı standardı sunmayı hedefliyor. Alliance’ın Yönetim Kurulu üyesi olarak ASSA ABLOY, yeni Matter standardının geliştirilmesini, mühendisliğini ve dağıtımını destekleyecektir.

ASSA ABLOY Akıllı Ev Başkanı Martin Huddart konu ile ilgili şunları paylaştı: "Akıllı kapı kilitlerinde küresel bir lider olarak, ortaklarımızla birlikte çalışabilirliğin önündeki engelleri azaltan girişimleri destekliyoruz,"“Tüketiciler ve profesyonel kanallar, modern akıllı evi inşa etmenin daha basit yollarını arıyor ve Matter gibi anlamlı standartları hayata geçirmek için Connectivity Standards Alliance'daki (Connectivity Ecosystem Partnership (CEP)) ortaklarımızla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. "

ASSA ABLOY, Yale markası aracılığıyla Matter standardına dayalı akıllı kilitler geliştirecek. Bunu yaparken ASSA ABLOY, müşteriler için gerçekten sorunsuz IoT deneyimlerinin önündeki son engellerin kaldırılmasında ve akıllı, sürdürülebilir yaşam çözümlerinin herkes için daha erişilebilir hale getirilmesinde kritik bir rol oynayacak.

ASSA ABLOY, ticari ve konut pazarlarına hitap etmek ve tüketiciler tarafından daha hızlı benimsenmesini sağlamak için, Somfy, Schneider Electric ve Danfoss'u içeren CEP gibi çeşitli sektör lideri ortaklarla birlikte çalışacaktır.

Daha fazla bilgi için, Matter’ın paylaştığı bültene buradan göz atabilirsiniz.