Yale Akıllı Kapı Kilitleri ile Yaz Tatilinde Kiralık Evler Güvende

Tatilciler daha ‘akıllı’ evleri tercih ediyor

Yaz sezonu yaklaştıkça kiralık ev rezervasyonları artıyor. Bununla birlikte olumlu değerlendirmeler ve tekrar kiralanmak için ev sahiplerinin, misafirlerine güvenli ve keyifli deneyimler yaşatmak için yapması gerekenler de artıyor.

 Misafirlere anahtar kopyalamak, temizlik personeli bulundurmak lojistik açıdan ve gereksiz bir zorluk olabilir. Yale son iki yılda Akıllı Kapı Kilitleri satışlarının büyük bir kısmını, karlılıklarını ve mülklerinin genel olarak güvenliğini arttırmak isteyen deneyimli ev sahiplerine yaptı.

Yale Türkiye Genel Müdürü Hasan Mavuş’a göre Airbnb ve benzer kiralama ajansları sayesinde kendi mülkünü kiraya verme ve tatil için ev kiralama akımı gittikçe büyüyor. Bununla beraber daha akıllı ev güvenliği çözümleri bulmak da gerekli hale geldi. 

‘’Araştırmamıza göre evlerini kiraya verenlerin %70’i anahtar sorununu çözecekse akıllı kapı kilidine yatırım yapmak istiyor. Akıllı kapı kilitleri sayesinde kapıda kalmak, anahtarı kaybetmek ve anahtarın başkasında olabileceği gibi en yaygın endişeler gideriliyor.’’

 Dahası, gecikme olmadan ve şifrelerin kişiye özel olmasının rahatlığı ile misafirlerinizin deneyimini iyileştirebilirsiniz. Ev sahipleri ise yönetim ücretlerini azaltarak, kapıyı açmak için beklemeyerek ve anahtarları toplamak zorunda kalmayarak değerli zamanlarını harcamıyorlar.

 Airbnb [1] rakamlarına göre Temmuz 2018 ve Mayıs 2019 tarihleri arasında bir milyondan fazla ve günümüzde dünya çapında altı milyondan fazla kayıt gösteriyor ki insanlar kiralık mülkeri, geleneksel otellerde kalmaya tercih ediyor.

Hasan Mavuş, ‘’Elimizdeki verilere göre hem ev sahiplerinin hem de kiracıların akıllı kilit ürünleri ile deneyimleri iyileşiyor. İki taraf için de daha özgür ve en önemlisi daha güvenli bir deneyim oluşuyor.’’ diye ekledi.

 Çoğu rezervasyon, değerlendirmeleri ve tavsiyeleri inceleyerek yapıldığı için olumlu deneyimler online konaklama açısından çok önemli. Çoğu ev sahibi eve erişim güvenliğini birden fazla ürün kullanarak arttırdığı için bütün akıllı ev güvenlik serisi sektörde popüler bir tercih haline gelmeye başladı.

 Akıllı Kapı Kilitleri ve Smart Ev Alarmlarını birleştirerek ev sahipleri kendilerine en uygun güvenliği oluşturabilir. Örneğin; yeni Yale Sync alarmını, Smart Home Uygulaması sayesinde nerede olursanız olun kurabilir, kapatabilir veya kısmen kurabilirsiniz.

 Bağlantılı güvenlik sistemi akıllı telefondan tam kontrole sahip olduğu için Yale Smart Living serisi ürünleri, evlerini tatilcilere kiralamak isteyenlere çok uygun.

 ‘’Misafirlere ve temizlik personeline herhangi bir yerden erişim izni verebilmek ve alarmı kapatmayı, kapıları kilitlemeyi ve kilit açmayı kontrol etmek en huzur verici güvenlik çözümünü oluşturuyor.’’

-----------

[1] https://press.airbnb.com/airbnbs-growth-and-summer-travel-updates/