Yale, Eve teslimat ve hizmetlerde geleneksel alışkanlıkları bozuyor

Alışveriş ve hizmetlerin eve ulaştırılması için güvenli ve izlenen bir sistem

Yale, müşterilerin teslimat ve temizlik de dâhil olmak üzere kısa süreli kiralama ve ev içi hizmetler dünyasına erişebilmelerine kapı açar. Bu, özellikle tüketicilerin çevrimiçi perakendecilerden ve servis sağlayıcılardan artık daha fazlasını talep ettiği için Yale’in gerçekleştirmek için çok çalıştığı bir konuydu.

Tüketici alışveriş alışkanlıkları, çevrimiçi bir modele geçtiğinden, teslimat kolaylığı ve güvenliği gibi sorunlar şu sıralar fazlasıyla ele alınmaktadır. Yale, eve teslimatı hayata geçirmek için başarılı bir deneme süreci sonunda büyük İngiliz perakendeci John Lewis ile ortaklık kurdu.

Bu hizmet, müşterilere teslimat görevlisine evlerine erişim izni vermek için Yale’in Akıllı Kilit teknolojisini kullanmaktadır. Kapı kilidi için geçici erişim kodu, teslimattan hemen önce görevlinin cihazıyla paylaşılan ve en kısa sürede silinen Waitrose & Partners’in Away uygulaması aracılığıyla gönderilir.

Eve teslimat hizmetleri, evde olmadıklarında veya uygun olmayan teslimat noktaları gibi çevrimiçi alışveriş yapanların karşılaştığı en büyük zorlukları ortadan kaldırma potansiyeline sahiptir.

ABD'de Walmart ve Amazon tarafından da benzer programlar denenmiş, ancak Yale'in kilit teknolojisinde ve akıllı bağlantılı ev güvenliğinde uzman olduğu göz önüne alındığında, deneme sürecinin hızla başka alanlara yayılması büyük bir olasılıktır.

Yale, çevrimiçi alışverişin ev içi hizmetlerini hızlı şekilde benimseyeceğini öngörüyor, ancak temizlik şirketlerinin yanı sıra hizmetlerini geliştirmek için ev bakımı ve hizmetleri için de büyük fırsatlar oluşturuyordur.