Yale, IFA'da Philips Hue ile resmi ortaklığını kutladı

Yale, Berlin'de düzenlenen tüketici elektroniği ve ev aletleri konusunda lider bir teknoloji fuarı olan IFA'da Philips Hue aydınlatma sistemleri ile ortaklığını resmen duyurdu.

Bu yeni entegrasyon sayesinde, Yale’in Smart Sync ve SR Alarmları, Philips Hue ürünlerine entegre edilebilecek ve evler için yeni bir güvenlik düzeyi getirerek tüketicilerin, evlerinin emniyetine ve güvenliğine katkıda bulunan ek özelliklerden faydalanmasını sağlayacak.

Philips Hue entegrasyonu sayesinde Yale alarm, alarm çalmaya başladığında kırmızı yanıp sönen ışıkları tetikleyerek ev için ek bir güvenlik özelliği sunuyor. Güvenlik özelliği, izinsiz giriş yapanları korkutma işlevi görmesinin yanında komşuları ve yoldan geçenleri bir sorun olduğuna dair uyararak hırsızlara karşı caydırıcı önlemleri iki katına çıkarıyor. Ek güvence için, Philips Hue lambaları alarmın etkinleştirildiğini ve kapatıldığını göstermek için yanıp sönüyor.

Yale alarmları, kullanıcıların dünyanın her yerinden evlerini kontrol etmelerini ve alarm tetiklendiğinde Yale Home Uygulaması ile gerçek zamanlı bildirim almalarını sağlamasının yanı sıra coğrafi konum hatırlatmaları sayesinde kullanıcılara, evlerinden çıkarken ya da eve dönerken ev güvenliğini etkinleştirmelerini hatırlatma görevini de üstleniyor.

Alarm sistemi Amazon Alexa veya Google Assistant ile (yalnızca Birleşik Krallık) sesli komut verilerek etkinleştirilebiliyor.

Yale'in SR ve Sync Smart Alarmları veya Smart Living ürünleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen yale.com.tr adresini ziyaret edin. Philips Hue hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen: meethue.com adresine göz atın.