ASSA ABLOY Grup Hakkında

Yale, İsveç'teki ASSA ve Finlandiya'daki ABLOY firmalarının birleşmesi ile 1994 yılında kurulan ASSA ABLOY grubunun bir parçasıdır. O zamandan beri, yaklaşık 46.000 çalışan ve 7,3 milyar EURO'ya yakın yıllık satışla ASSA ABLOY bölgesel bir şirketten uluslararası bir gruba dönüşmüştür. Yale, kendisini grubun içerisinde lider yerleşik tüketici markası olarak konumlandırır.

ASSA ABLOY; Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya-Pasifik bölgesinin birçok yerinde lider konumuyla dünya çapında doymuş ve gelişmekte olan pazarlarda faaliyet gösterir. Grup; hızlı bir şekilde büyüyen güvenlik biriminde geçiş kontrolü, tanımlama teknolojisi, giriş otomasyonları ve otel güvenliği gibi alanlarda rakipsizdir.

ASSA ABLOY Grubu, 3 yerel ve iki global bölüme ayrılmıştır:

Global Teknolojiler bölümünü, dünya çapında elektronik güvenlik çözümlerinin tedarikçisi olarak lider konumdadır. Global Teknolojiler bölümünün endüstride lider bazı markaları şunlardır: HID ve ASSA ABLOY Hospitality (önceden VingCard Elsafe).

Amerika bölümü; mekanik ve elektro-mekanik kilitler, silindirler, güvenlik kapıları ve kapı kasaları üretir ve satar. Amerika bölümünün endüstride lider bazı markaları şunlardır: Corbin Russwin, Curries, Medeco, Sargent ve Yale.

EMEA bölümü; mekanik, elektro-mekanik ve elektronik kilitler, silindirler, güvenlik kapıları ve aksesuarları üretir ve satar. Grup markalarının yerel piyasa hakkındaki bilgisi sayesinde tekliflerimiz yerel piyasa standartlarına ve güvenlik gerekliliklerine göre uyarlanır. EMEA bölümü; ABLOY, Yale, Prometal, Lockwood Doors, TESA, IKON ve ASSA gibi endüstride en çok saygı duyulan bazı markaları kapsar.

Asya Pasifik bölümü mekanik ve elektro-mekanik kilitler, dijital kapı kilitleri, yüksek güvenlik kapıları ve donanımları üretir ve satar. APAC'in endüstride lider bazı markaları şunlardır: Guli, Pan King, Lockwood ve Yale.

Giriş Sistemleri bölümü; giriş otomasyon ürünleri, bileşenleri ve hizmetlerinde global liderdir. Giriş Sistemleri bölümünün endüstride lider markaları Besam, Crawford, Megadoor ve Albany'dir.

ASSA ABLOY Grup ile ilgili daha fazla bilgi için, lütfen www.assaabloy.com.tr web sitesini ziyaret edin.