Gelişimde 175 yıl. Hala öncü...

Bu yıl 175. yaşımızı kutluyoruz ve büyük doğum günümüzü kutlamak için bir dizi faaliyetimiz var. Zengin mirasımızı kutlarken, bugün Yale'yi marka yapan ürünler ve yeniliklere bir göz atıp, şirketin gelecekte nasıl gelişeceğini inceleyeceğiz.

Tarih.

Yale ailesi, 19. yüzyılda North Wales, Birleşik Krallık'tan göç ettikten sonra yüksek güvenlikli kilit çeşitleri tasarlamaya ve üretmeye başladı. 1843 yılında Linus Yale Sr. bir Şifreli Kilidin patentini alarak şirketin ilk kilit patentini almış oldu.

Daha sonra oğlu Linus Yale Jr.'nin 1850 yılında şirkete katılmasıyla pimli silindir kilit geliştirildi ve şirket asıl ilerlemeyi sağladı. Pimli silindir mekanizması ilk kez Eski Mısırlılar tarafından 4000 yıl önce kullanılmıştır. Günümüzde de güvenlik endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaya devam etmektedir. Bu mekanizmada kilidin doğru anahtar olmadan açılmasını engellemek için farklı uzunluklara sahip pimler kullanılır.    Yale Jr., 1857 yılında pimli silindir asma kilit tasarımının patentini aldı. Bu patentle, bugün bildiğimiz Yale'nin temelleri atıldı ve şirketin ünü yayılmaya başladı. 1857 ve 1865 yılları arasında verilen patentlerle Yale sonunda en önemli icadını, Yale silindirli kilidini, geliştirmeyi başardı. (27 Haziran 1865, ABD patenti 48475 - sırayla dizilmiş beş pim ve yassı bir kamadan oluşan yuvarlak silindir.) Linus Yale Jr., çığır açıcı birçok icadıyla kilit endüstrisini sonsuza kadar değiştirdi.

Gelecek.

Günümüzde Yale, "dünyanın en çok tercih edilen kilit markası" olarak tanınır ve ürünleri dünya çapında 125'ten fazla ülkede satılır. En eski uluslararası markalardan biri olan Yale, kilit endüstrisinde en ünlü ve saygın isimlerden bir tanesidir. Yıllardır kaliteyi, inovasyonu, tasarımı, güvenilirliği, güveni ve en önemlisi güvenliği temsil etmiştir. Günümüzde hâlâ dünya genelinde milyonlarca Yale kilit kullanılmaktadır.

Yale'nin amacı, müşterilerinin emniyette ve güvende hissetmelerini sağlamaktır. Bu sayede hayatlarını hiçbir endişe duymadan, istedikleri şeyleri seçme özgürlüğüne sahip olarak dolu dolu yaşayabilirler.

Bunun için Yale, basit bir güvenlik çözümü değil bir yaşam tarzı sunar. İster bahçe kulübeniz için bir asma kilit, ister ön kapınız için çok noktalı kilit, ister yeni daireniz için Smart Home alarm satın alın; müşterilerimiz Yale ürünleriyle birlikte güvenilirlik ve itimat da satın alır.

Önümüzdeki yıllarda Yale'nin akıllı ev güvenliğinde lider konumunu sağlamlaştırarak geleceğe doğru akıllı adımlar atacağını öngörebiliriz. İnovasyonlar, teknoloji, güvenlik standartları ve suç oranları ev güvenliği piyasası üzerinde ciddi bir etki yaratmaktadır. Yale de geleceğin ev güvenliği piyasasını şekillendirmek için ürün geliştirmeye öncülük ederek liderlik rolünü üstlenmiştir.

Smart Living Room

20-30 yıl kadar önce normal insanların sesli komut veya uzaktan kumanda ile çeşitli işlevleri kullanabileceği akıllı evler, yalnızca bir hayalden ibaretti. Günümüzde ise bu konsept, bir anda yaygınlaştı.

Yale, ilk Akıllı Kapı Kilidi olan Yale Keyfree ürününü Birleşik Krallık'ta piyasaya sürerek mekanik ürünlerden elektronik ürünlere geçiş yaptı. Bu tarihten itibaren akıllı ürünler, hızla gelişmeye başladı ve 2016 yılında Yale Smart Living serisinin lansmanı yapıldı. Bu seriyle, ev sahipleri tarafından uzaktan kontrol edilebilen ağa bağlı ev güvenliği ürünleri tanıtıldı. Smart Living serisi, Smart Home Alarmları ve IP Kameralardan CCTV kitlerine kadar çok çeşitli ürünleri kapsıyordu. Bu seri Yale için büyük bir dönüm noktası oldu. Bu noktadan sonra şirketin ileride nasıl gelişeceğini öngörebiliriz.

Zaman içinde Yale.