Kısaca ASSA ABLOY

/Local/localmaster/Images/Freedom/tracks_524x224.jpg

Yale, ASSA ABLOY grubunun bir parçasıdır. ASSA ABLOY, geçiş güvenlik çözümleri konusunda dünyanın lider markasıdır ve kendisini ihtiyaçları doğrultusunda son kullanıcılarının emniyet, güven ve konforunu sağlamaya adamıştır.

ASSA ABLOY, doymuş ve büyüyen pazarların tamamında, dünyanın hemen her bölgesinde lider konumdadır. Hızla büyüyen elektromekanik güvenlik sektöründe grup geçiş güvenlik sistemleri, tanımlama teknolojileri, otomatik kapılar ve otel güvenliği konularında lider konumdadır.

Kurulduğu 1994 yılından beri ASSA ABLOY, bölgesel bir firma konumundan 42.000 çalışanı ile uluslararası bir grup haline gelmiştir. Dünyanın lider güvenlik grubu olan ASSA ABLOY, geçiş güvenlik çözümleri konusunda sektördeki firmalardan çok daha geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir.

ASSA ABLOY, 3 bölgeye ve 2 tane küresel bölüme ayrılmıştır. Amerika, EMEA ve Asya-Pasifik bölgeleri mekanik ve elektromekanik kilit, silindir ve kapıları üretip satarken bunu yerel pazarların standartları ve güvenlik ihtiyaçlarına uygun olarak gerçekleştirir. Küresel Teknolojiler ve Geçiş Sistemleri bölümleri ise elektronik geçiş kontrol üniteleri, tanımlama teknolojileri ve giriş otomasyonu ile küresel pazarda söz sahibidir.

ASSA ABLOY grubunun gücü, geleneksel ve yenilikçi ürünleri harmanlayarak çok sayıda geçiş güvenlik çözümü oluşturmasından gelmektedir. ASSA ABLOY’un, farklı ülkeler, farklı bina çeşitleri ve farklı güvenlik ve emniyet ihtiyaçları için ürünleri mevcuttur. Çok sayıda komponenti bir araya getirerek tüketicilerin, mimarların ve yüklenicilerin ihtiyaçlarını karşılayan grup, hem yeni binalar hem de tadilatlar için uygun doğru kalitede, tasarımda ve fiyatta ürün meydana getirmektedir.

Binalarda enerji tüketimini azaltmak amacıyla son yıllarda çok sayıda yeni ürün lanse edildi. Yeni nesil lastik contalar kullanılarak yalıtımı arttırılmış kapılarla, ısı kaybının önüne geçilmiş, sıcak iklimlerde ise klima kullanım maliyetleri azaltılmıştır. Ek olarak, kapılarda ve üzerinde kullanılan ürünlerde geri dönüşümlü malzeme kullanımının her geçen gün arttırılması da ASSA ABLOY’un çevreye verdiği önemi göstermektedir.